default O nas

Agencja Artystyczna Musart została założona w 2007 roku przez Antoniego Pomianowskiego, syna znanej i cenionej polskiej artystki folkowej, Marii Pomianowskiej. Mimo krótkiego istnienia, zorganizowaliśmy już wiele koncertów, współpracując z takimi instytucjami kulturowymi, jak Stołeczna Estrada, Polskie Radio S.A. czy Instytut Adama Mickiewicza.

Specjalizujemy się w muzyce folkowej i etnicznej, polskiej oraz euroazjatyckiej. Realizujemy różnorakie programy tematyczne, oferujące widzowi bogate spektrum melodii, dźwięków, barw i rytmów. Artyści z nami współpracujący przybliżają widzowi "Źródła muzyki Chopina" poprzez tradycyjne kujawiaki i oberki, jak też i aranżacje utworów tego najwybitniejszego polskiego kompozytora na instrumenty ludowe.

Alternatywnie mogą też zabrać słuchacza w daleką podróż po Bursztynowym lub Jedwabnym Szlaku, przemierzając melodie Tracji, Persji, Indii czy Japonii. Różnorodność programów jest wielka, a każdy jest dopasowywany do indywidualnych wymagań odbiorcy.

Dodatkowo organizujemy również rozliczne koncerty tematyczne, polskich tradycyjnych kolęd - pamiętanych już tylko w najstarszych wiejskich chatach, a też i pieśni pasyjnych, adwentowych czy wielkanocnych. Jest to szczególnie wartościowa oferta, gdyż pozwala słuchaczowi poznać ogromną gamę pięknych staropolskich pieśni świątecznych, które bardzo rzadko ma szansę usłyszeć.