Płyty Płyty

Tekla Bądarzewska - Zapomniany Dźwięk

Zapomniany dźwięk to pierwsza w historii naszego kraju a druga na świecie monograficzna płyta z muzyką polskiej kompozytorki z czasów Fryderyka Chopina, Tekli Bądarzewskiej. Warto pamiętad, że chod muzyka Fryderyka Chopina jest niepowtarzalna i ponadczasowa to nie istniała w próżni. W jego czasach, żyło wielu polskich kompozytorów i kompozytorek, których twórczośd - podobnie jak Tekli Bądarzewskiej - została zapomniana. A przecież to nasze dziedzictwo i bogactwo, na którego tle możemy dopiero zrozumied i docenid geniusz Chopina. CD "Zapomniany dźwięk" wypełnia wstydliwą lukę na polskim rynku muzycznym.

Płyta dostępna w sprzedaży wysyłkowej od 14 kwietnia na www.folk24.pl!

Uwaga: w sklepach stacjonarnych płyta będzie dostępna na początku maja.

Chopin na 5 kontynentach

Płyta "Chopin na 5 kontynentach" to próba spotkania międzykulturowego, którego główną osią są wybrane dzieła wielkiego polskiego kompozytora. Utwory na płycie zawierają unikalne aranżacje z wykorzystaniem instrumentarium etnicznego świata, muzyki klasycznej oraz melodii ludowych. To połączenie tradycji muzycznej z pięciu kontynentów z wybranymi utworami Fryderyka Chopina.

Płyta już w sprzedaży!

Do nabycia w salonach EMPiK i Traffic, dobrych sklepach muzycznych oraz na www.folk24.pl


U źródeł muzyki Chopina

Dziś nikt już nie kwestionuje faktu, że niepowtarzalność dzieł Chopina w znacznym stopniu wyrasta z jego inspiracji muzyką ludową. Zwyczajowo jednak oba te zjawiska funkcjonują w odmiennym kontekście i należą do różnych tradycji wykonawczych. Płyta "U źródeł muzyki Chopina" narodziła się z chęci przełamania tego stereotypu. Proponujemy zupełnie nowe spojrzenie sprowadzające muzykę ludową i Mazurki Chopina do wspólnego mianownika.

Płyta w sprzedaży już w sprzedaży!

Do nabycia w salonach EMPiK i Traffic, dobrych sklepach muzycznych oraz na www.folk24.pl