Interpretacja snów interpretacja snów śmierć bliskiej osoby

Po co marzyć o śmierci

Psycholog w swoich rozważaniach na temat snów oparł się na wnioskach słynnego szwajcarskiego lekarza, alchemika i renesansowego filozofa Paracelsusa. Radził zwracać uwagę na to, co zmarli zgłaszają we śnie. Naukowiec uważał, że cień zmarłego krewnego po prostu budzi uśpione części mózgu i wyciąga ukrytą tam wiedzę. Jest to jedyna forma informacji, którą może dostrzec odpoczywający mózg. Jak pokazały obserwacje Paracelsusa, rady otrzymane od zmarłych naprawdę pomogły. Dlatego Miller zwraca szczególną uwagę nie na śmierć jako taką (uważa ją za zapowiedź poważnych prób i strat), ale na rozmowy z ludźmi po ich śmierci.

Głos zmarłego przyjaciela ostrzega przed złymi wieściami; ojciec – o intrygach, potrzebie ochrony reputacji i dokładnego przemyślenia wszystkich kroków w nowym biznesie; matki o problemach zdrowotnych i negatywnych konsekwencjach złych nawyków; bracie – o problemach jednego z twoich bliskich, nie odmawiaj im pomocy i współczucia.

Jeśli po śmierci ktoś spróbuje uzyskać od ciebie jakąś obietnicę, potraktuj to jako wezwanie do rozweselenia się, aby nie tracić ducha i nie ignorować mądrych rad.

Vanga uważa własną śmierć we śnie za symbol szczęśliwego i długiego życia obok ukochanej osoby. Ogólnie rzecz biorąc, takie sny widzą posłańcy Boga na Ziemi.

Śmierć ważnej dla świata osoby sugeruje, że na czele jednego z krajów stanie mądry władca. Dzięki niemu ludzkość zaprzestanie wojen i wzajemnego przeklinania, a różne narody w końcu znajdą wzajemne zrozumienie.

Spotka cię rażąca niesprawiedliwość, jeśli ciężko chora osoba nie wyzdrowieje we śnie. Staniesz przed trudnym wyborem: rób to, co jest dla ciebie korzystne, inni ludzie będą cierpieć. Vanga instruuje – twoja decyzja wpłynie na zbawienie duszy.

Ludzka zaraza we śnie zamieni się w epidemię w rzeczywistości. Straszna choroba pochłonie miliony istnień ludzkich, zanim zostanie wynalezione lekarstwo. Nawiasem mówiąc, zostanie wynaleziony przez naukowca, którego nigdy wcześniej nie rozważano ani nie słuchano.

Śmierć połączona z cierpieniem jest zwiastunem wojny nuklearnej. Zostanie sprowokowany przez przywódcę jednego z krajów europejskich. Wielkie państwo zginie, a ci, którzy cudem przeżyją, zakończą swoją ziemską wędrówkę w agonii.

Śmierć kliniczna ostrzega, że ​​twoi starzy przyjaciele potajemnie knują przed tobą plan. Jeśli chodzi o życie, twoje interesy mogą ucierpieć.

Teologowie islamscy podają różnorodne, a czasem bardzo niejasne interpretacje snów o śmierci. Dlatego lepiej zapoznać się ze wszystkimi wyjaśnieniami i zrozumieć, które z nich jest najbardziej odpowiednie dla Twojej sytuacji życiowej.

Śmierć może oznaczać utratę źródła przyjemności; do życia w dobrobycie dla biednych i ubogiej egzystencji dla bogatych; o znaczeniu pokuty i dobrych uczynków, aby spokojnie odejść do innego świata; strach, przerażenie i wrogość; na wycieczce; dla spokoju i relaksu.

Liczy się czyja śmierć była śniona. Własny – do długowieczności; alima (władca muzułmański) – do innowacji związanych z religią; rodzice – do ubóstwa; żony – do utraty zainteresowania życiem; imam – do dewastacji w ich rodzimych miejscach (choroba jest również symbolizowana przez dużą liczbę zgonów); obcy – niestety o czymś istotnym. Ale ktokolwiek umiera we śnie, jeśli dzieje się to przez utonięcie, to osoba tonie w swoich grzechach. Jeśli nago leży na ziemi, ta osoba zbankrutuje lub będzie czegoś bardzo potrzebować. A jeśli zmarły zostanie obmyty i owinięty całunem, odniesie sukces w sprawach doczesnych, ale w sferze duchowej lub religijnej zacznie przeżywać kryzys.

Może się zdarzyć, że we śnie po śmierci osoba ożyje. Jeśli to ty sam, wtedy zgrzeszysz, a potem będziesz bardzo żałował. Jeśli uda Ci się przywrócić zmarłego do życia, to dzięki Twojemu wpływowi Żyd, chrześcijanin czy ateista przejdzie na islam. Zmartwychwstanie wielu zmarłych oznacza, że ​​poprowadzisz prawdziwym całym ludem na ścieżce.

Psychoanalityk tradycyjnie kojarzy tę kategorię snów z podświadomością, jednak w przeciwieństwie do wielu innych swoich interpretacji nie łączy jej ze sferą seksualną.

Sny o śmierci można podzielić na dwie duże grupy:

o własnej śmierci. Oznacza to, że twoim umysłem rządzą lęki. Dzięki nim życie wydaje się bardziej smutne i pozbawione sensu, niż jest w rzeczywistości. Freud radzi porzucić fatalizm i analizować wszystko, co się dzieje. W każdym razie najpierw znajdź, jeśli nie pozytywne, to użyteczne momenty;

– o odejściu krewnych lub znajomych. Jeśli wydarzenie we śnie dotknęło cię, martwiłeś się i płakałeś, to na poziomie podświadomości chcesz, aby ta osoba umarła. Ten obraz przychodzi najczęściej do dzieci lub do natur infantylnych. Jeśli z powodu śmierci innej osoby nie uroniłeś łzy, to również odzwierciedla twoje ukryte pragnienia, ale o zupełnie innym planie, na przykład o spotkaniu lub bliższej komunikacji.

Po co marzyć o śmierci bliskich?

Sny o śmierci pozostawiają niepokojące uczucie po przebudzeniu. Smutne obrazy przywołują myśl o nieodwracalnej i nieuchronnej stracie. Ale czy tak jest naprawdę? Po co marzyć o śmierci bliskich? Odpowiedzi udzielą marzyciele.

Sny o krewnych

Powszechnym znaczeniem snów z już zmarłymi ludźmi jest przepowiednia zmiany pogody. Jednak nie każdy może ze stoickim spokojem znieść wizję śmierci żyjącej jeszcze osoby, a takiego snu nie da się wytłumaczyć zmianą pogody. Przeanalizujmy, w jakich przypadkach śmierć bliskiej osoby we śnie należy traktować jako ostrzeżenie.

Czytaj więcej:  Jakie jest marzenie dziewczynki

Symbole śmierci są znakami proroczego snu.obecny w widzeniu w nocy:

 • zatrzymany zegar;
 • rozbite lustro;
 • czarny welon lub szalik;
 • czarne kwiaty;
 • doniczki z kwiatami.

W innych sprawach śmierć bliskich może odzwierciedlać wewnętrzny strach przed utratą bliskich. Interpretacje snów twierdzą, że wręcz przeciwnie, sny o śmierci żywych ludzi zwiastują im długie życie.

Dla szczegółowej interpretacji snu ważny jest status krewnego w klanie rodzinnym:

 • śmierć ojca ostrzega przed niebezpieczną umową, do której próbują cię wciągnąć;
 • śmierć matki zapowiada znaczące zmiany w twoim przeznaczeniu;
 • śmierć babci ostrzega przed ważnymi wydarzeniami w kręgu plemiennym;
 • śmierć dziadka przepowiada bohaterowi snu długie życie;
 • śmierć brata ostrzega, że ​​w twoim otoczeniu jest nikczemna osoba;
 • śmierć siostry mówi, że rodzina potrzebuje twojego wsparcia.

Często sny o stracie dziadków są echem codziennych obaw o zdrowie osób starszych. Sny o utracie rodzeństwa mogą przypominać o spędzeniu z nimi więcej czasu.

Dlaczego marzyć śmierć dalekiego krewnego? Sen może zwiastować ochłodzenie relacji lub zmiany w życiu danej osoby, co doprowadzi do wyobcowania od siebie lub w ogóle do zerwania jakiegokolwiek związku.

jeśli śmierci krewnego towarzyszy utrata krwi, spodziewaj się sprzeczek i konfliktów wewnątrzrodzinnych. Aby utrzymać zaufanie, iść na ustępstwa i być elastycznym. Nie pozwól, aby wybuchy emocji stłumiły jasne poczucie zaufania i otwartości w związku.

Uważa się to za zły omen śmierć wszystkich bliskich. W rzeczywistości znajdziesz się na skraju bankructwa w bezradnej sytuacji.

Marzenia o bliskich

Czasami we śnie możesz zobaczyć śmierć ukochanej osoby. Co to znaczy? Tłumacze snów mówią, że ludzie, których widzą, są bliscy kardynalnych zmian losu. Może to być zmiana pracy, ślub lub rozwód, zmiana miejsca zamieszkania (wyjazd za granicę) lub inne ważne wydarzenia w życiu człowieka.

Śmierć współmałżonkaz jednej strony jest projekcją lęku przed samotnością. Z drugiej strony sen może ostrzegać przed próbą męża ukrycia przed tobą czegoś ważnego.

Co robi utrata przyjaciela we śnie? Podświadomość przygotowuje cię na złe wieści, które należy przyjąć ze stoickim spokojem. Śmierć dziewczyny mówi, że w tej chwili jesteś przeciążony pracą i potrzebujesz odpoczynku.

Śmierć bliskiej osoby może być również projekcją lęku przed samotnością i separacją. Z drugiej strony utrata ukochanej osoby we śnie przepowiada oziębienie w związkach i próbę ukrycia prawdziwych uczuć.

Po co marzyć o śmierci bliskiej osoby lub kilku krewnych? Główne interpretacje tego, co marzy o śmierci bliskich

Sny są radosne i te, które zwiastują smutne wydarzenia. Niektóre sny powtarzają się regularnie.

Każdy sen jest wart interpretacji. Po co marzyć o śmierci ukochanej osoby? Warto uporządkować.

Po co marzyć o śmierci ukochanej osoby – główna interpretacja

Śmierć we śnie nie zawsze zwiastuje śmierć w rzeczywistości. Nie powinieneś panikować i spodziewać się nieprzyjemnych wydarzeń, jeśli we śnie widziałeś tak tragiczne wydarzenie, najprawdopodobniej wszystko potoczy się dokładnie w twoim życiu, ale na odwrót.

Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, jeśli marzyłeś o śmierci bliskiej osoby?

• Czy zmarł śmiercią naturalną;

• Kto był odpowiedzialny za jego śmierć;

• Czy jeden krewny zmarł we śnie, czy kilku;

• Jakie emocje towarzyszyły Twojemu śnie.

Jeśli obudziłeś się zdezorientowany i bardzo zaniepokojony, powinieneś uważnie wsłuchać się w swoje emocje – może być w nich dużo prawdy i tak naprawdę możesz martwić się o zdrowie bliskiej Ci osoby. Jeśli obudziłeś się w dobrym nastroju i bardzo radosny, oznacza to, że przewidujesz pozytywne zmiany, które czekają na Ciebie w najbliższej przyszłości.

Jeśli śnisz, że twój krewny mówi coś we śnie, taki sen oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbnaprawdę powinieneś z nim porozmawiać. Może mieć dla ciebie ważne informacje. Jeśli we śnie prawie nie możesz zrozumieć, o co chodzi, taki sen oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbnie zwracasz uwagi na swoich bliskich. Nie przywiązujesz wagi do ich słów i czynów. Bardziej zajęci sobą. Wkrótce może to doprowadzić do poważnych nieporozumień z krewnymi, a nawet skandali.

Jeśli śnisz, że zmarły krewny zostawił list pożegnalny i jest on zaadresowany specjalnie do Ciebie, otrzymasz ważną wiadomość, która radykalnie zmieni Twoje życie. Być może trzeba będzie nawet zmienić miejsce zamieszkania i krąg społeczny. Jeśli śnisz, że dzwoni do niego krewny przed śmiercią, będziesz miał poważne zobowiązania, nie będziesz w stanie uniknąć odpowiedzialności za najmniejszy błąd w wykonywaniu pracy, dlatego powinieneś bardzo uważnie wykonywać każde powierzone ci zadanie powierzony.

Jeśli wątpisz w swoje umiejętności i wątpisz, czy możesz osobiście wypełnić to zadanie, nie powinieneś początkowo się na to zgadzać. Lepiej przenieść pracę do innej i nie marnować czasu.

Warto zauważyć, że sen, w którym gdzieś daleko od ciebie umiera bliski krewny, obiecuje ci szybki awans i poprawę sytuacji finansowej. Po takim śnie wymarzona książka radzi, abyś nie angażował się w rozwiązywanie innych ważnych problemów, ale włożył całą swoją siłę w rozwiązywanie problemów związanych z pracą i zarobkami. Jeśli będziesz słuchać, uzyskasz maksymalny zysk w dość krótkim czasie.

Czytaj więcej:  Interpretacja snów Smurovy online za darmo

Jeśli śnisz, że krewny zmarł w twoich ramionach – taki sen oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbczekasz na kolosalne zmiany w życiu osobistym. Wkrótce otrzymasz wiele nowych znajomości i wiele ciekawych ofert od płci przeciwnej. Książka marzeń zaleca rozważenie wszystkich opcji. Być może wśród potencjalnych wybrańców znajdziesz dokładnie ten, który w pełni zaspokoi wszystkie Twoje prośby dotyczące drugiej połowy.

Jeśli śnisz, że próbujesz uratować bliską ci osobę przed śmiercią, ale to się nie udaje – taki sen oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbbędziesz odgrywać dużą rolę w rozwiązaniu jego palących problemów, być może będziesz musiał nawet wziąć odpowiedzialność za jego działania.

Jeśli śnisz, że twój krewny zginął na wojnie – taki sen oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbbędziesz musiał stać się uczestnikiem pewnego rodzaju wyjaśnienia relacji ludzi, którzy są ci zupełnie obcy. Książka marzeń radzi, aby nie brać osobiście ich niezadowolenia i zachcianek. Będzie lepiej, jeśli odsuniesz się od problemów innych ludzi i zatroszczysz się o rozwój swojego życia.

Jeśli śnisz, że twoi rodzice umarli, wkrótce otrzymasz ogromną sumę pieniędzy. Lepiej wcześniej pomyśleć, na co je przeznaczymy. Pieniądze mogą być prezentem lub nieoczekiwaną premią. Książka marzeń wskazuje również, że z tego okresu w twoim życiu rozpocznie się biała smuga. Możesz także wygrać na loterii lub pokonać kogoś w sporze o pieniądze.

Po co marzyć o śmierci ukochanej osoby według wymarzonej książki Freuda

Wymarzona książka Freuda mówi, że śmierć ukochanej osoby marzy się jako zwiastun znaczących zmian w życiu osobistym. Wkrótce możesz otrzymać nie tylko propozycję małżeństwa, ale także wiadomość, że w rodzinie nastąpi uzupełnienie.

Jeśli samotnej dziewczynie śni się, że zmarła jej matka, taki sen oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbwkrótce otrzyma propozycję wejścia w nowy i bardzo opłacalny związek. Jeśli samotnemu mężczyźnie śni się, że umiera jego najlepszy przyjaciel, ponownie rozpocznie związek ze swoją dawną pasją.

Jeśli ciężarna dziewczyna śni, że jej mąż umiera, taki sen obiecuje jej szczęście w życiu osobistym i szczęśliwe narodziny pierwszego dziecka. Nie panikuj, nawet jeśli po zaśnięciu odczuwasz niepokój i uczucie ciężkości. To tylko nieuzasadnione obawy. W rzeczywistości w najbliższej przyszłości nie spotka Cię nic nieprzyjemnego.

Jeśli śnisz, że twój bliski stał się zakładnikiem wypadku – taki sen oznacza, że ​​przypadkowo spotkasz osobę, która będzie dzielić z tobą całe przyszłe życie. Jeśli śnisz, że jedno z dzieci zmarło we śnie – taki sen oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbte relacje, które właśnie się rozpoczęły, przekształcą się w poważny związek.

Jeśli śnisz, że bliska ci osoba nagle ożyła we śnie – taki sen oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbwkrótce będziesz miał kłopoty w związkach i ciągłe starcia z bratnią duszą. Powodem tego będą niewypowiedziane żale i niepokoje.

Po co marzyć o śmierci ukochanej osoby według ezoterycznej książki o marzeniach

Ezoteryczna książka marzeń mówi, dlaczego marzy się śmierć ukochanej osoby. Taki sen często oznacza poważne problemy zdrowotne, które cię zaatakują. Choroby mogą rozpocząć się od znacznego złego samopoczucia i rozwinąć się w poważną dolegliwość. Ważne jest, aby pamiętać ostrzeżenie z wymarzonej książki i szukać wykwalifikowanej pomocy na czas.

Jeśli śnisz, że twoja matka zachorowała i zmarła, nie powinieneś tak bardzo ufać ludziom wokół ciebie. Prawdopodobnie staniesz się ofiarą ich oszustwa, a ucierpi na tym nie tylko twój charakter moralny, ale także sytuacja finansowa.

Jeśli śnisz, że w środku nocy ukochana osoba zapukała do twojego domu i to w twoim domu dopadła go śmierć – ktoś od dawna i szczerze życzył ci smutku. Warto dowiedzieć się, kto to może być i podjąć wszelkie działania, aby uniknąć negatywnych konsekwencji.

Jeśli masz tajemnice, w cudowny sposób mogą stać się publiczne. Jeśli nie jesteś czysty w pracy w pracy, nadszedł czas, aby zatrzymać oszustwa i pomyśleć o swojej reputacji. Może zostać nieodwracalnie uszkodzony. Jeśli śnisz, że zmarł ktoś z Twojej pracy i ta osoba była Ci bliska – taki sen oznacza, że ​​w pracy zajdą wkrótce istotne zmiany, które dadzą Ci szansę na poprawę sytuacji finansowej.

Po co marzyć o śmierci ukochanej osoby w innych książkach o marzeniach

W książce ze snami Grishina mówi się, że śmierć rodziców obiecuje dobrobyt materialny i stabilność. Śmierć ukochanej osoby zapowiada kłopoty i kłopoty w pracy, ale będą one przejściowe.

W książce ze snami Ezopa mówi się, że śmierć twojego brata lub siostry we śnie oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbw rzeczywistości jesteś bardzo bezduszną osobą, mało interesujesz się problemami innych. Jeśli śnisz, że ukochana osoba straciła dużo krwi i zmarła z tego powodu – taki sen oznacza, że ​​​​będą czekać na ciebie konflikty w rodzinie, aby ich uniknąć – staraj się nie akceptować niczyjego punktu widzenia, ale kieruj się tylko wspólnymi sens.

Czytaj więcej:  Szalik z interpretacją snów na głowie kobiety

W każdym razie bardzo nieprzyjemnie jest widzieć śmierć ukochanej osoby we śnie. Może to powodować panikę i apatię. Warto jednak pamiętać, że większość książek o marzeniach interpretuje taki sen jako zwiastun pozytywnych zmian. Jeśli chcesz się upewnić, że z ukochaną osobą wszystko jest naprawdę w porządku, wymarzone książki radzą ci odwiedzić krewnego w najbliższej przyszłości. Być może naprawdę nie poświęciłeś temu wystarczająco dużo czasu.

Po co marzyć o śmierci

Psycholog w swoich rozważaniach na temat snów oparł się na wnioskach słynnego szwajcarskiego lekarza, alchemika i renesansowego filozofa Paracelsusa. Radził zwracać uwagę na to, co zmarli zgłaszają we śnie. Naukowiec uważał, że cień zmarłego krewnego po prostu budzi uśpione części mózgu i wyciąga ukrytą tam wiedzę. Jest to jedyna forma informacji, którą może dostrzec odpoczywający mózg. Jak pokazały obserwacje Paracelsusa, rady otrzymane od zmarłych naprawdę pomogły. Dlatego Miller zwraca szczególną uwagę nie na śmierć jako taką (uważa ją za zapowiedź poważnych prób i strat), ale na rozmowy z ludźmi po ich śmierci.

Głos zmarłego przyjaciela ostrzega przed złymi wieściami; ojciec – o intrygach, potrzebie ochrony reputacji i dokładnego przemyślenia wszystkich kroków w nowym biznesie; matki o problemach zdrowotnych i negatywnych konsekwencjach złych nawyków; bracie – o problemach jednego z twoich bliskich, nie odmawiaj im pomocy i współczucia.

Jeśli po śmierci ktoś spróbuje uzyskać od ciebie jakąś obietnicę, potraktuj to jako wezwanie do rozweselenia się, aby nie tracić ducha i nie ignorować mądrych rad.

Vanga uważa własną śmierć we śnie za symbol szczęśliwego i długiego życia obok ukochanej osoby. Ogólnie rzecz biorąc, takie sny widzą posłańcy Boga na Ziemi.

Śmierć ważnej dla świata osoby sugeruje, że na czele jednego z krajów stanie mądry władca. Dzięki niemu ludzkość zaprzestanie wojen i wzajemnego przeklinania, a różne narody w końcu znajdą wzajemne zrozumienie.

Spotka cię rażąca niesprawiedliwość, jeśli ciężko chora osoba nie wyzdrowieje we śnie. Staniesz przed trudnym wyborem: rób to, co jest dla ciebie korzystne, inni ludzie będą cierpieć. Vanga instruuje – twoja decyzja wpłynie na zbawienie duszy.

Ludzka zaraza we śnie zamieni się w epidemię w rzeczywistości. Straszna choroba pochłonie miliony istnień ludzkich, zanim zostanie wynalezione lekarstwo. Nawiasem mówiąc, zostanie wynaleziony przez naukowca, którego nigdy wcześniej nie rozważano ani nie słuchano.

Śmierć połączona z cierpieniem jest zwiastunem wojny nuklearnej. Zostanie sprowokowany przez przywódcę jednego z krajów europejskich. Wielkie państwo zginie, a ci, którzy cudem przeżyją, zakończą swoją ziemską wędrówkę w agonii.

Śmierć kliniczna ostrzega, że ​​twoi starzy przyjaciele potajemnie knują przed tobą plan. Jeśli chodzi o życie, twoje interesy mogą ucierpieć.

Teologowie islamscy podają różnorodne, a czasem bardzo niejasne interpretacje snów o śmierci. Dlatego lepiej zapoznać się ze wszystkimi wyjaśnieniami i zrozumieć, które z nich jest najbardziej odpowiednie dla Twojej sytuacji życiowej.

Śmierć może oznaczać utratę źródła przyjemności; do życia w dobrobycie dla biednych i ubogiej egzystencji dla bogatych; o znaczeniu pokuty i dobrych uczynków, aby spokojnie odejść do innego świata; strach, przerażenie i wrogość; na wycieczce; dla spokoju i relaksu.

Liczy się czyja śmierć była śniona. Własny – do długowieczności; alima (władca muzułmański) – do innowacji związanych z religią; rodzice – do ubóstwa; żony – do utraty zainteresowania życiem; imam – do dewastacji w ich rodzimych miejscach (choroba jest również symbolizowana przez dużą liczbę zgonów); obcy – niestety o czymś istotnym. Ale ktokolwiek umiera we śnie, jeśli dzieje się to przez utonięcie, to osoba tonie w swoich grzechach. Jeśli nago leży na ziemi, ta osoba zbankrutuje lub będzie czegoś bardzo potrzebować. A jeśli zmarły zostanie obmyty i owinięty całunem, odniesie sukces w sprawach doczesnych, ale w sferze duchowej lub religijnej zacznie przeżywać kryzys.

Może się zdarzyć, że we śnie po śmierci osoba ożyje. Jeśli to ty sam, wtedy zgrzeszysz, a potem będziesz bardzo żałował. Jeśli uda Ci się przywrócić zmarłego do życia, to dzięki Twojemu wpływowi Żyd, chrześcijanin czy ateista przejdzie na islam. Zmartwychwstanie wielu zmarłych oznacza, że ​​poprowadzisz prawdziwym całym ludem na ścieżce.

Psychoanalityk tradycyjnie kojarzy tę kategorię snów z podświadomością, jednak w przeciwieństwie do wielu innych swoich interpretacji nie łączy jej ze sferą seksualną.

Sny o śmierci można podzielić na dwie duże grupy:

o własnej śmierci. Oznacza to, że twoim umysłem rządzą lęki. Dzięki nim życie wydaje się bardziej smutne i pozbawione sensu, niż jest w rzeczywistości. Freud radzi porzucić fatalizm i analizować wszystko, co się dzieje. W każdym razie najpierw znajdź, jeśli nie pozytywne, to użyteczne momenty;

– o odejściu krewnych lub znajomych. Jeśli wydarzenie we śnie dotknęło cię, martwiłeś się i płakałeś, to na poziomie podświadomości chcesz, aby ta osoba umarła. Ten obraz przychodzi najczęściej do dzieci lub do natur infantylnych. Jeśli z powodu śmierci innej osoby nie uroniłeś łzy, to również odzwierciedla twoje ukryte pragnienia, ale o zupełnie innym planie, na przykład o spotkaniu lub bliższej komunikacji.