Jeśli ktoś marzy od poniedziałku do wtorku

Sny od poniedziałku do wtorku, co oznaczają

Pod koniec pierwszego roboczego dnia tygodnia ludzie często zasypiają zmęczeni. Nadchodząca seria dni powszednich dodaje napięcia. W rezultacie sny od poniedziałku do wtorku są przeważnie żywe, niepokojące.

Bojowy Mars, który patronuje drugiemu dniu, daje znak tym, którzy są w stanie go zrozumieć: ostrzega przed konfliktami, niebezpiecznymi wyprawami, marnowaniem pieniędzy. Wszyscy są dziś pod wpływem. Prawidłowa interpretacja wskazówek planety to umiejętność wykorzystania ich na swoją korzyść.

Po co marzyć od poniedziałku do wtorku

Zwykle sny od poniedziałku do wtorku nie idą na marne. Tej nocy kosmos wyczuwa nasze aspiracje, pragnienia. Przygotowuje się na trudności, które mogą się pojawić na drodze do zwycięstwa. Czasami relacjonuje, że ta droga jest równa, łatwa.

Sny od poniedziałku do wtorku, co oznaczają

Transmitowane wizje mogą być nasycone złymi lub dobrymi wydarzeniami. Ich interpretacja zależy od niuansów.

 • Jeśli marzyłeś o dobrej, przyjemnej fabule, może to zwiastować początek korzystnych zmian. Jasne, pozytywne wydarzenia często marzą o sukcesach zawodowych, oznaczają awanse. Marzyłeś o wygranej, zwycięstwie w konflikcie? Taki sen od poniedziałku do wtorku oznacza, że ​​​​naprawdę osiągniesz wyżyny. Nie przegap okazji, idź do przodu!
 • Spokojne, przyjemne wizje potwierdzają słuszność obranej ścieżki. Siły nie pójdą na marne, plany spełnią się w prawdziwym życiu.
 • Jeśli rano miałeś zły sen, niewiele dobrego przed tobą: konflikt, kłótnia, kłopoty domowe. Niespokojne sny od poniedziałku do wtorku zachęcają do unikania skandali w miarę możliwości, aby uspokoić swoje ego. Oznaczają, że Twoja samoocena jest zawyżona, sytuacja jest szkodliwa dla ważnych spraw. Jeśli agresywna fabuła zakończy się twoją porażką, szansa na trafienie krytyczne jest naprawdę wysoka.
 • Zostawiłeś gorzką pozostałość rano? Przeceniłeś możliwości. Zrób nowy plan, zmień priorytety, rozbij system. Osiągnięcie sukcesu jest całkiem możliwe, jeśli dana osoba wykazuje elastyczność.
 • Marzyłeś o nijakiej, skromnej fabule wydarzeń, wrażeń? Więc siły się kończą. Zwróć uwagę na zdrowie, to poprawi sytuację.

Czy marzenia się spełniają od poniedziałku do wtorku

Każde z tych marzeń musi znaleźć odzwierciedlenie w prawdziwym życiu. Większość pokazuje swoje znaczenie w ciągu kilkunastu dni. Siedmioramienna magiczna gwiazda jest najlepszym narzędziem dla astrologów. Zaznacza: to, o czym marzyła, najprawdopodobniej zamanifestuje się w czwartek lub dzień po nim.

Czy poniedziałkowy sen we wtorek jest proroczy?

Niektóre sny od poniedziałku do wtorku pozostają w naszej pamięci na długo, jak fabuła filmu. Każdy szczegół jest wycięty. Jeśli miałeś właśnie taki sen, to jest proroczy, obiecuje poważne zmiany w życiu.

Takie marzenia spełniają się w różnym czasie: od kilku dni do kilku lat. Niektórzy astrologowie twierdzą, że od poniedziałku do wtorku często śni się proroczy sen, który spełnia się ściśle po 7 dniach, miesiącach lub w siódmym roku.

Jeśli ktoś marzy od poniedziałku do wtorku, po co to jest?

1. Marzyłem o postaci, której nie znasz, co oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbmusisz zrozumieć siebie. Spójrz na swoje życie z innej perspektywy. Nieznana osoba wzywa do zmiany siebie. Jeśli śnił nie pierwszy raz, masz obsesję na punkcie zmartwień i nie możesz przerwać błędnego koła. Umieść osobiste zainteresowanie w centrum, odrzuć niepotrzebne połączenia, zmartwienia. Niestandardowe podejście pomoże.

2. Śnił mi się martwy człowiek, co oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbrobisz coś złego. Twoja arogancja lub agresywność może spowodować katastrofę.

3. Śni się nieznana, ale bardzo uwodzicielska osoba. Sen oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbrozstanie z partnerem jest prawdopodobne, pojawienie się nowego kochanka.

Jeśli ktoś marzy od poniedziałku do wtorku – co to znaczy?

Interpretacja naszych snów w dużej mierze zależy od czasu według kalendarza księżycowego i znaczenia niektórych dni tygodnia. Jeśli energia dnia księżycowego zależy od faz gwiazdy nocnej, to energia dni tygodnia jest bezpośrednio związana z rządzącymi planetami. Wtorkiem rządzi wojownicza planeta Mars, której aktywność prowokuje sytuacje konfliktowe. Co to znaczy, że ktoś śni od poniedziałku do wtorku?

Ogólne znaczenie snu

Starzy mędrcy mówią, że każda osoba w naszym przeznaczeniu jest odbiciem naszych własnych wad i cnót. Patrzenie na osobę oznacza widzenie własnego lustrzanego odbicia. Obserwując outsidera (naszego znajomego), możesz głębiej poznać swoje strony charakteru, cechy i nawyki.

Jeśli widziałeś osobę we śnie w poniedziałek wieczorem, spróbuj szczegółowo zapamiętać jego zachowanie, działania i cechy charakteru. Podświadomość podpowiada ci, co należy w sobie poprawić lub zmienić.

Druga strona interpretacji polega na tym, że podświadomość podpowiada ci, do czego powinieneś dążyć, jakie szczyty osiągnąć, aby stać się doskonałym. Pokazano ci idealny obraz, który można osiągnąć poprzez samorozwój duchowy lub fizyczny.

Widzenie osoby we śnie

Teraz szczegółowo przeanalizujemy, co może oznaczać ten sen.

 • jeśli mężczyzna powiedział ci coś we śnie, spróbuj zapamiętać jego słowa: wszechświat przygotował dla ciebie wiadomość.
 • Widzenie w kółko tej samej osoby oznacza fiksację na pewnych myślach lub wydarzeniach: przeanalizuj swoją sytuację i pozbądź się obsesyjnego pragnienia.
 • Jeśli często spotykasz kogoś, kogo znasz w różne dni tygodnia oznacza to, że utworzyłeś z nim silne połączenie astralne: albo wzmocnij związek, albo go zerwij.
 • Widząc we śnie przedmiot swojej pasji od poniedziałku do wtorku oznacza jego podświadome pragnienie intymności z tobą (nie dotyczy to ukochanego mężczyzny / kobiety, z którą się spotykasz).
 • Widzenie brzydkiej osoby lub potwora – odbicie twoich lęków: taki obraz daje im podświadomość.
 • Zobacz człowieka bez głowy ta noc jest ostrzeżeniem, aby „włączyć mózg”, a nie iść przez życie beztrosko.
 • Zobacz człowieka bez nóg – niechęć do pomocy komuś Ponownie rozważ swoje stanowisko.
 • zobaczyć popularną osobę we śnie może wskazywać na chęć zdobycia sławy, jednak nie dotyczy to wizji ukochanego idola: sen o idolu jest kontynuacją twoich dziennych marzeń.

Czytaj więcej:  Po co marzyć o broni w dłoniach

Twój stan emocjonalny

Doświadczenie emocjonalne we śnie jest ważne w interpretacji.

Jeśli czujesz się przygnębiony, smutny lub rozczarowany, co oznacza, że ​​wkrótce czeka Cię sytuacja konfliktowa z kimś. Nie podejmuj aktywnych działań w najbliższej przyszłości (10-14 dni).

Jeśli doświadczyłeś radosnych uczuć we śnie, co oznacza, że ​​otwierają się przed tobą korzystne perspektywy. Nie oczekuj jednak prezentu z nieba: Mars jest planetą zdobywców. Aby sukces stał się rzeczywistością, musisz spróbować i podjąć wysiłek.

Jeśli we śnie staniesz się liderem nad kimś, co oznacza, że ​​wkrótce będziesz w stanie pokonać trudne przeszkody i wyjść zwycięsko z panujących okoliczności.

 • Pokonaj mężczyznę we śnie – do pomyślnego rozwiązania problemów życiowych.
 • Pocałunek ukochanej osoby we śnie – do tymczasowej separacji.
 • Oglądanie czyjegoś ślubu dla dziewczynki – wyjść za mąż za kilka lat.
 • marzyć o pracy zapowiada wczesny wzrost w twojej karierze, jednak będziesz musiał włożyć dużo wysiłku.
 • Zobacz siebie na plaży lub w kurorcie – do spokojnego i dostatniego życia.

Dziennik snów

Sen to rozmowa z podświadomością. Poprzez obrazy w snach podświadomość przekazuje nam ważne informacje, których percepcja w zgiełku codziennych zmartwień jest niemożliwa. Uważaj na swoje sny, prowadź dziennik snów – zapisuj szczegółowo to, co widzisz.

Za pomocą dziennika snów możesz dostosować wydarzenia swojego życia i uniknąć wielu kłopotów. Pamiętaj, że sen to nie tylko wizja fabuły i zdjęć, ale wskazówka na przyszłość.

Czy marzenia się spełniają od poniedziałku do wtorku? Praktyka pokazuje, że to, co widzisz we śnie, realizuje się po 7 dniach lub po 7 latach. Dlatego bardzo ważne jest prowadzenie dziennika snów. Jeśli sam nie zmienisz swojego życia, los dokona własnych korekt. Wziąć byka za rogi!

Dlaczego facet marzy od poniedziałku do wtorku

Sny, które śniły się w nocy z poniedziałku na wtorek, są pod patronatem planety Mars, która jest raczej nieprzewidywalna i przynosi nie zawsze przyjemne zmiany w życiu. W większości przypadków takie sny są prorocze, istnieje duże prawdopodobieństwo ich spełnienia za siedem dni lub siedem lat. Sny we wtorek wieczorem można również uznać za ostrzeżenie. W ten sposób los próbuje ostrzec przed nadchodzącym wydarzeniem i przygotowuje cię na jego pojawienie się.

Ogólne znaczenie snów we wtorek wieczorem

Przed przystąpieniem do interpretacji należy natychmiast po przebudzeniu spisać pozostałe doznania i wszystkie zapamiętane szczegóły. Musisz nakreślić każdą małą rzecz, ponieważ każda z nich może stać się ważna i zmienić dekodowanie snu. Czyniąc to, należy zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

 • Jeśli we wtorkowy wieczór Twoje sny nie różnią się kolorem i zabarwieniem emocjonalnym, oznacza to, że jesteś na swoim miejscu, robiąc to, co kochasz, w czym możesz osiągnąć wielki sukces;
 • W przypadku dość jasnych, kolorowych, emocjonalnych snów nocnych możesz zinterpretować sen w następujący sposób: spodziewaj się pozytywnych zmian w jednej z dziedzin swojego życia. Nie powinieneś na tym poprzestawać, bardzo ważne jest, aby nadal podejmować działania w kierunku swojego celu;
 • Jeśli sny mają charakter agresywny, w którym są skandale i nieporozumienia, oznacza to, że nadszedł czas, aby pomyśleć o swoim zachowaniu, stać się bardziej przychylnym i życzliwym. Należy dołożyć starań, aby przywrócić pokój z bliskimi.

Jeśli marzyłeś o byłym lub obecnym mężczyźnie

Szczególną uwagę należy zwrócić na rozszyfrowanie nocnych scen, w których obecny był Twój ukochany lub nieznajomy. Interpretacja różni się w zależności od dni tygodnia, w których miał miejsce sen.

W większości przypadków mężczyzna, który miał sen w nocy od poniedziałku do wtorku, zapowiada pojawienie się niezbyt przyjemnych sytuacji, być może będzie kłótnia lub kłótnia z ukochaną osobą. Szczególną uwagę należy zwrócić na szczegóły.

 1. Widziałem mężczyznę z kwiatami, który jest stylowo i schludnie ubrany – oczekuje miłej niespodzianki lub prezentu.
 2. Śnił mi się brudny lub chory młody człowiek wyglądający na zaniedbanego – zwiastun rychłego pojawienia się nieprzyjemnych wydarzeń.
 3. Pocałunek we śnie z byłym kochankiem zapowiada bliską kłótnię z prawdziwym partnerem lub pogorszenie romantycznych relacji.
 4. Małżeństwo lub pocałunek byłego mężczyzny z inną dziewczyną jest uosobieniem ochłodzenia twoich uczuć do niego. W ten sposób podświadomość popycha cię do rozpoczęcia nowego romantycznego związku, jeśli jeszcze nie spotkałeś swojego partnera życiowego.

Czytaj więcej:  Interpretacja snów je ciasto rękami

Kiedy we śnie widziałeś swojego prawdziwego kochanka, z którym masz dobre relacje, zaleca się również zwrócenie szczególnej uwagi na takie wiadomości. Interpretacja snów nocnych od poniedziałku do wtorku brzmi:

 • Jeśli po śnie, w którym był obecny twój obecny partner, nadal masz przyjemne doznania, zapowiada to poprawę relacji miłosnych, być może mężczyzna wkrótce ci się oświadczy. Jeśli we śnie czujesz się komfortowo, rozmawiacie na tematy interesujące dla obojga, co oznacza, że ​​wspólne spędzanie czasu jest tuż za rogiem;
 • W przypadku nieprzyjemnego „posmaku” po nocnych snach z chłopakiem istnieje duże prawdopodobieństwo pogorszenia wzajemnego zrozumienia, kłótni i nieporozumień. I możesz też zinterpretować ten spisek jako rozwój choroby lub nieprzyjemne chwile z kolegami w pracy;
 • Jeśli sen dotyczy tego, jak mężczyzna daje ci jakąś cenną rzecz, spodziewaj się szybkiego zysku.

O czym marzy znajomy młody człowiek od poniedziałku do wtorku

Często płeć żeńska marzy o znajomych facetach, z którymi utrzymuje kontakt. Mogą to być współpracownicy lub sąsiedzi. Nie bez znaczenia są najmniejsze szczegóły nocnych snów.

 • Jeśli marzyłeś o mężczyźnie, który zwrócił na ciebie uwagę, być może nie otrzymasz uznania w pracy;
 • W przypadku, gdy marzycielski młody człowiek chce coś dać, oczekuj zysku;
 • Kłótnie lub nieporozumienia we śnie zwiastują chorobę lub skandale w rzeczywistości;
 • Śniący młody człowiek to dobry znak, zwłaszcza gdy zachowuje się z godnością, wręcza prezenty, ładnie się z tobą komunikuje.

Jeśli ktoś obcy zobaczy

Pojawienie się pięknego nieznajomego we śnie od poniedziałku do wtorku obiecuje tylko przyjemne chwile i wydarzenia. Trzeba też zwracać baczną uwagę na szczegóły.Interpretacja:

 • Śniący nieznajomy, który ładnie się z tobą komunikuje, ma piękne ciało i ładny wygląd, w rzeczywistości zwiastuje cielesne przyjemności. Być może czeka Cię romantyczny wieczór, który zamieni się w niezapomnianą noc;
 • Jeśli marzyłeś o uroczym nieznajomym, który z tobą flirtuje, bądź ostrożny. Nie spiesz się, aby rzucić się w ramiona pierwszego spotkanego faceta;
 • Jeśli marzyłeś o niechlujnym mężczyźnie, którego nie znasz, wkrótce przygotuj się na marnotrawstwo i pogorszenie swojej sytuacji finansowej;
 • Dotykanie, całowanie, flirtowanie mężczyzn we śnie we wtorkowy wieczór zwiastuje spotkanie z nowym kochankiem. Jeśli go masz, związek się poprawi.

Wszystko, co dzieje się w królestwie Morfeusza w określone dni, jest przewidywalne. Interpretacja snów mówi: powinieneś szczególnie uważać na wizje, które obserwowano od poniedziałku do wtorku. Bo najczęściej są prorocze i spełniają się za siedem dni lub siedem lat.

Jeśli ktoś śni od poniedziałku do wtorku: znaczenie snu

Sny, w zależności od dnia tygodnia, mają swoje tajemne znaczenie, a każda noc jest posłuszna swojemu kosmicznemu ciału. Jeśli ktoś miał sen od poniedziałku do wtorku, to taki sen jest pod auspicjami Marsa. Sny w nocy na czerwonej planecie są głównie ostrzeżeniem przed możliwymi problemami w przyszłości, ale duża część snów ma charakter proroczy.

Znaczenie snów

Zanim zrozumiesz, o czym dokładnie śniła się osoba we wtorkowy wieczór, warto przypomnieć sobie wszystkie emocje i szczegóły przeżytego snu. W tym dniu każdy drobiazg jest ważny, ponieważ najmniejszy szczegół może pomóc uzupełnić obraz lub, przeciwnie, radykalnie zmienić znaczenie tego, co widzisz.

Sny we wtorek wyróżniają się realnością i proroczym charakterem, a mianowicie:

 • We wtorkowy wieczór wszystko, co pozytywne, jest zachętą do działania i symbolem tego, że we wszystkim, co wymyślone, należy spodziewać się sukcesu. Z kolei negatywne emocje we śnie są ostrzeżeniem przed losem i znakiem, że warto odkładać ważne sprawy, gdyż szczęście nie sprzyja teraz marzycielowi.
 • Jeśli to, co widziałeś, nie różniło się kolorem i kolorytem emocjonalnym, oznacza to, że dana osoba znalazła swoje powołanie w życiu i nie ma potrzeby niczego zmieniać, sukces przyjdzie dokładnie w kierunku, w którym teraz się porusza.
 • Żywe i ekscytujące sny przynoszą pozytywne zmiany w życiu, to, co będzie – życie osobiste lub kariera – zależy tylko od samego marzyciela i jego wysiłków.
 • Skandale i kłótnie we śnie chcą ci przypomnieć, że dzieje się tak w życiu. To znak, że powinieneś przemyśleć swoje relacje z bliskimi i nawiązać kontakty.

Śniłem o mężczyźnie we wtorek wieczorem

Facet, który pojawił się w snach, jest impulsem do zmiany życia, przede wszystkim w kierunku romantycznym.

Książki snów interpretują wizje z udziałem osoby w następujący sposób:

 • Jeśli facet marzy od poniedziałku do wtorku dla pań, które wciąż nie mają męża, to jego pojawienie się zapowiada kolejny silny związek miłosny. Wtorkowe sny mogą podpowiedzieć młodej damie, że w młodym mężczyźnie, którego tak naprawdę uważała za przyjaciela, płonie w niej gorący ogień miłości, ale boi się do tego przyznać.
 • Dla pań, które mają już partnera życiowego, sen wskazuje, że w przyszłości „pogoda” w związku może się diametralnie zmienić, zarówno na gorsze, jak i na lepsze. Warto być bardziej uważnym na swojego ukochanego, bo być może jego zachowanie lub nadmierna drażliwość, tajemnica niosą już pierwsze dzwonki.
 • Jeśli chłopiec śni od poniedziałku do wtorku, to taka wizja jest oznaką możliwego pojawienia się w życiu nowego dobrego przyjaciela w osobie osoby, z którą wcześniej trudno było sobie wyobrazić wspaniały związek. To ludzkie przesłanie będzie czyste i pochodzi z serca, więc nie powinieneś bać się nowego towarzysza. Ponadto taki sen może zwiastować nadchodzący napływ finansów i niezwykłe szczęście w sprawach materialnych.
 • Kiedy osoba we śnie działa jak nieżyczliwy, to w prawdziwym życiu należy uważać na możliwą agresywność ze strony męskiego przedstawiciela i jeszcze raz się chronić.

Jeśli we śnie dziewczyna długo rozmawia o czymś z młodym mężczyzną, może to być znak, że wkrótce ujawni się jakaś tajemnica w życiu lub pojawi się wgląd, drodzy ludzie.

Obecność byłego chłopaka

Pojawienie się byłych kochanków w snach jest zjawiskiem równie nieoczekiwanym jak w prawdziwym życiu. Warto potraktować to z całą powagą, bo być może były chłopak wpadł w sen z jakiegoś powodu, a ta podświadomość próbuje wskazać błędy lub odwrotnie, przekazać marzycielowi coś dobrego:

Czytaj więcej:  Dlaczego marzą szczury i karaluchy

 • Kiedy kobieta śni o swoim byłym, oznacza to, że ten sam facet nadal czuje do niej sympatię i często pamięta jednocześnie. Pojawienie się osoby we śnie często wiąże się z faktem, że ta sama osoba stale pamięta marzyciela w swoim życiu. Również pojawienie się byłego kochanka, z którym dziewczyna nie widziała się od dawna, może wskazywać na rychłe nieoczekiwane spotkanie z nim.
 • Jeśli dziewczyna, która niedawno weszła w nowy związek, marzy o byłym chłopaku, jest to podświadome ostrzeżenie przed możliwymi błędami. Taki sen wskazuje, że historia się powtarza, a sama dziewczyna w stosunku do swojej nowej pary zachowuje się tak samo, jak w poprzednich związkach i powtarza błędy z przeszłości. Warto przemyśleć swoje zachowanie i zrozumieć, że w nowym związku nie ma miejsca na starą wersję siebie.
 • Dla kobiety, która już wyszła za mąż, pojawienie się tego pierwszego we śnie oznacza wczesną ciążę lub inne radosne wydarzenie.
 • Dla samotnej dziewczyny pojawienie się byłego kochanka we śnie oznacza, że ​​​​coś lub ktoś aktywnie uniemożliwia jej znalezienie osobistego szczęścia. Taka wizja może również symbolizować, że kobieta jest sama przez długi czas, ponieważ nie chce zostawić przeszłości za sobą.

Pojawienie się ukochanej osoby we śnie

Jeśli kobieta marzy o młodym mężczyźnie, z którym łączy ją bliski związek miłosny lub nawet nieodwzajemnione uczucia, to wtedy należy również zwrócić uwagę na sny. Facet śniący z niekorzystnej strony, z którym związek we śnie jest napięty, zapowiada pogorszenie na froncie miłosnym. Kiedy młody człowiek marzy po dobrej stronie, bez kłótni i uraz, zapowiada to robienie przyjemnych rzeczy. Jeśli to, co widzisz, wywołuje tylko przyjemne emocje, poczekaj na poprawę relacji, być może facet zaoferuje swoją rękę i serce.

Podarowanie ukochanej drogiego prezentu we śnie zapowiada nieoczekiwane zyski w przyszłości. Być może wypiszą premię w pracy lub zostawią coś wartościowego jako spuściznę.

Jeśli ktoś obcy zobaczy

Piękny nieznajomy, który zasnął, niesie ze sobą tylko przyjemne wydarzenia. Ale jednocześnie powinieneś dokładnie rozważyć wszystkie szczegóły. Interpretacja:

 • Pojawienie się nieznanego faceta o atrakcyjnym wyglądzie, zdolnego do prowadzenia interesującej rozmowy, w rzeczywistości zapowiada cielesne przyjemności. Prawdopodobnie wkrótce dziewczyna będzie miała romantyczny wieczór, który zamieni się w niezapomnianą noc.
 • Jeśli śnił przystojny flirtujący nieznajomy, powinieneś być ostrożny i uważny w nadchodzących dniach. Zakochanie się w pierwszym napotkanym facecie po takich snach nie jest tego warte, lepiej dokładnie przeanalizować, jaki on jest.
 • Jeśli marzyłeś o niechlujnym, nieznanym mężczyźnie, powinieneś przygotować się na szybkie marnotrawstwo i pogorszenie sytuacji finansowej;
 • Dotykanie, całowanie, flirtowanie mężczyzny we śnie we wtorek wieczorem zapowiada spotkanie z nowym kochankiem. Jeśli już to zrobił, związek się poprawi.

Tłumaczenia ustne dla mężczyzn

Jeśli facet marzył od poniedziałku do wtorku, to mężczyzna, który go widział, czekał na poprawę samopoczucia finansowego.

Rozmowa we śnie z młodym mężczyzną, że stary związek jest zmęczony i chcesz nowych, jest ostrzeżeniem, że nie powinieneś się spieszyć. Nowa dziewczyna może okazać się nie lepsza od starej, ale wręcz przeciwnie, powodować niepotrzebne kłopoty.

Jeśli widzisz osobę, która denerwuje Cię swoją obecnością w teraźniejszości i denerwuje Cię tym, to w rzeczywistości powinieneś monitorować zdrowie swoje i swoich bliskich.